همه – هر آخرین تصویر میلیون تصویری

همه – هر: آخرین تصویر میلیون تصویری بختیاری خوانندگان اینستاگرام مهناز افشار بهنوش بختیاری خوانندگان پاپ صفحه اینستاگرام

بانک مرکزی در گزارشی از زیاد کردن ۹.۷ درصدی قیمت واحدهای مسکونی خبر داد و اعلام کرد: شاخص کرایه مسکن اجاری مناطق شهری کشور در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال

مسکن ۹.۷ درصد گران شد

مسکن ۹.۷ درصد گران شد

عبارات مهم : اجاره

بانک مرکزی در گزارشی از زیاد کردن ۹.۷ درصدی قیمت واحدهای مسکونی خبر داد و اعلام کرد: شاخص کرایه مسکن اجاری مناطق شهری کشور در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۶ درصد زیاد کردن یافت.

به گزارش تسنیم، در شهریور امسال تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به 15 هزار و 500 واحد رسید که نسبت به شهریور ماه سال گذشته 9.2 درصد زیاد کردن یافته است.

مسکن ۹.۷ درصد گران شد

متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامبه شده است از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران 47.6 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.7 درصد زیاد کردن نشان می دهد.

بر این اساس در آخرین ماه تابستان 96 بالغ بر 15 هزار و 545 واحد مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران معامله شد. بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معاملاه شده است به تفکیک عمر بنا در ماه مورد اشاره حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 47.5 درصد بیشترین سهم از واحدهای معاملاه شده است را به خود تخصیص داده شده است داده اند. سهم مذکور در مقایسه با شهریور ماه سال قبل 3.9 واحد درصد کم کردن یافته و در برابر سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است است.

بانک مرکزی در گزارشی از زیاد کردن ۹.۷ درصدی قیمت واحدهای مسکونی خبر داد و اعلام کرد: شاخص کرایه مسکن اجاری مناطق شهری کشور در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال

تحولات قیمت مسکن

در ماه گذشته میانگین قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده است از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران 47.6 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب 1.9 و 9.7 درصد زیاد کردن یافته هست. بیشترین رشد میانگین قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به منطقه 5 معادل 12.5 درصد و کمترین میزان رشد متعلق به منطقه 22 با 4/. درصد بوده است.

همچنین در نیمه نخست امسال 85 هزار و 200 واحد مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران معامله شده است که در مقایسه با شش ماه اول پارسال 2.8 درصد رشد را نشان می دهد. در این مدت قیمت یک مترمربه بنای واحد مسکونی 45.8 میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.2 درصد زیاد کردن یافته است.

رشد 8.6 درصدی اجاره بها

مسکن ۹.۷ درصد گران شد

در شهریور 96 شاخص کرایه مسکن اجاری در پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب 8.6 و 7.6 درصد رشد نشان می دهد. ماهیت قراردادهای اجاره مسکن که غالبا یکساله تنظیم می شود و نیز اثرپذیری شاخص اجاره بهای مسکن از سیاست های کنترل و مهار تورم باعث عوض کردن متناسب اجاره بها با تحولات قیمت تورم در کشور شده است هست. سهم هزینه اجاره بهای مسکن در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه 95 معادل 33.1 درصد است.

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | شهریور ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs